Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy nr 2 dla osób z zaburzeniami psychicznymi

O instytucji

                        Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 2 Dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Stalowej Woli jest ośrodkiem wsparcia pobytu dziennego, typu ABC.
Aktualnie z ośrodka korzysta 35 osób w wieku od 23 do 84 lat. Dom posiada 34 miejsca statutowe.
Z ośrodka korzystają osoby niepełnosprawne z terenu miasta Stalowa Wola, okolic oraz z gminy ościennej na podstawie stosownego porozumienia.
Przyjęcie do Domu odbywa się na wniosek osoby zainteresowanej bądź jej przedstawiciela ustawowego na mocy decyzji Dyrektora MOPS.
                       Ośrodek posiada wyposażenie w niezbędny sprzęt do prowadzenia różnego rodzaju zajęć, w tym treningów. Jest pozbawiony barier architektonicznych, w związku z tym korzystają z jego usług osoby ze sprzężoną niepełnosprawnością. Zajęcia odbywają się w pięciu pracowniach: komputerowej, gospodarstwa domowego, artystyczno - pedagogicznej, rękodzielniczo - rzemieślniczej oraz sali aktywności ruchowej. Od grudnia 2013r. przybyło dwa dodatkowe pomieszczenia, tj. kuchnia i jadalnia. Oprócz w/w form zajęć uczestnicy korzystają z dodatkowej oferty, na którą składa się: turystyka, szkolenia zawodowe + turnusy rehabilitacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy na basen i halę sportową, hipoterapia. Uczestnicy w trakcie pobytu objęci są niezbędną opieką, wsparciem i poradnictwem zespołu wspierająco - aktywizującego.
                       Pracownik socjalny do którego zakresu obowiązków należy pomoc w uzyskiwaniu pomocy instytucjonalnej, wypełnianie dokumentów, przygotowywanie pism, interwencja, prowadzenie treningu budżetowego. Terapeuta oraz instruktorzy organizują czas wolny, rozwijają zainteresowania, prowadzą treningi umiejętności społecznych. Psycholog na bieżąco stara się wspomagać uczestników, w szczególności w sytuacjach kryzysowych. Technik fizjoterapii natomiast dba o kondycje fizyczną uczestników oraz usprawnianie.                            

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny