Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy nr 2 dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Zbiórka karmy dla schroniska ,, Kocia wyspa'' i ,, Chrońmy zwierzęta'' 04.07.2019r.

Utworzono dnia 15.07.2019

                     Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli w ostatnich dwóch tygodniach prowadził zbiórkę karmy wśród uczestników i kadry ośrodka, z przeznaczeniem dla Fundacji ,, Kocia wyspa'' oraz Schroniska ,, Chrońmy zwięrzęta''. Dzięki zbiórce udało się zebrać blisko 70kg karmy suchej i mokrej jak również kilka sztuk kocy i ręczników, którą niezwłocznie przekazaliśmy do schronisk. Zbiórka miała za zadanie kształtowanie postawy uczestnika jako przyjaciela zwierząt, uwrażliwienie na potrzeby zwierząt oraz naukę empatii. Cieszymy się, że tak wielu uczestników wzięło udział w zbiórce.

                     W dniu 12 lipca w ośrodku na zaproszenie społeczności ośrodka gościła weterynarz Pani Greta Skrzypek. Edukowała uczestników na temat odpowiedzialności za posiadanie zwierząt, dbanie o nich, poświęcanie im czasu i uwagi, wizyt u weterynarza celem ich szczepienia, odrobaczenia.  Po spotkaniu uczestnicy mieli możliwość zadawnia pytań. Pani weterynarz była mile zaskoczona dużym zainteresowaniem oraz poziomem wiedzy.

                     W dniu 15.07.2019r. w ośrodku gościły osoby związane ze Schroniskiem ,, Chrońmy zwierzęta''. Panie przyjechały z dwoma psami, które adoptowały ze schroniska. Uczestnicy mieli możliwość posłuchać o trudnych przypadkach, które spotkały te zwierzęta w przeszłości, o zasadach adopcji i o warunkach jakie trzeba spełniać chcąc adoptować psa. W przyszłości planujemy zorganizować wycieczkę i uczestniczyć w dniach otwartych schroniska, aby lepiej poznać zasady jego funkcjonowania, obejrzeć pomieszczenia dla psów i kotów. Zależy nam również aby uczestnicy mieli świadomość, że zwierzęta nie są maskotkami a ich posiadanie to duża odpowiedzialność. Po trzecie dzięki poznaniu osób, które świadczą swego rodzaju misje opiekując się zwierzętami, przełamywać stereotypy o losie zwierząt w schroniskach. Dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk i na pewno nie zostaniemy obojętni na los bezdomnych zwierząt.

                      Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, opiekunom oraz samym uczestnikom i pracownikom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.

                      Dziękujemy Pani Grecie Skrzypek za lekcję o zwierzętach domowych. Wiele nauczyliśmy się od Pani przede wszystkim odpowiedzialności za ,, braci naszych mniejszych'', jak mówił o zwierzętach św. Franciszek.

                      Dziękujemy wszystkim pracownikom i wolontariuszom Fundacji ,, Kocia wyspa'' oraz Schroniska ,, Chrońmy zwierzęta'' za miłość do zwierząt i ich prace aby w Polsce zwierzęta traktowane były z należytą odpowiedzialnością i troską.

 

Zbiórka karmy dla schroniska ,, Kocia wyspa'' i ,, Chrońmy zwierzęta''

Utworzono dnia 15.07.2019, 13:38

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny